Paldies par kopā būšanu saietā "Vienaldzība ir piekrišana" - Piesaiste

Breaking

Home Top Ad

trešdiena, 2019. gada 5. jūnijs

Paldies par kopā būšanu saietā "Vienaldzība ir piekrišana"

Ir pagājusi nedēļa, kopš saieta un gājiena bērnu tiesību aizstāvībai “Vienaldzība ir piekrišana”. Daudz pārdomu. Tagad, kad esmu radusi izpratni par tālāko rīcību, uzrakstīšu savas pārdomas. Bet vispirms – vēlos pateikt daudzus jo daudzus paldies! 

Paldies spīkeriem!

Paldies tiem, kuri atnāca un runāja. Vecākiem, kuri katru dienu saskaras ar “sistēmas” sienu, nav viegli atklāties un runāt. Tiem, kuri ir auguši bērnu namā, kuri ir auguši audžuģimenēs un citur – ārpus ģimenes, nav viegli atklāties un pateikt to, kas patiesībā viņos notiek .

Paldies Evijai Rācenei, kura jau gadiem cīnās par to, lai viņas “īpašajai” meitiņai ir iespēja iegūt to izglītību, kas ir likumdošanā noteikta. Izglītību, kuru nav jāiegūst citās pilsētās, novados, meža ielokos – “nost no acīm”!

Paldies Jolantai Kalniņai, kura nekad nekaunas par to, ko dzīve viņai ir devusi. Jolanta runā atklāti, un kā neviens atklāj smagi slimo bērnu ģimeņu ikdienas aizkulises. Saietā ikviens varēja gūt tikai nelielu nojausmu, kāda ir šo “īpašo”, “mūžīgo” bērniņu ģimeņu dzīve… Nemaz nerunājot par to, ka ir liels jautājums, vai tiešām Jolantas Robītim esošās ciešanas nav mazināmas, nepadarot viņu par teju nekustīgu un nejūtīgu.

Paldies Ilzei Gailei Sokolovskai un viņas burvīgajam “mūžīgajam” bērniņam. Paldies par to, ka ļāvi ieskatīties pēdējā dzīves pusgadā, kurā valsts necienīgi, un vienaldzīgi ir likusi iziet jūsu ģimenei. Un Ilze nebūt nav izņēmums. Caur liekām darbībām, mokām un grūtībām ir jāiziet ikvienai Latvijas ģimenei, kuras smagi slimajam bērnam pienāk 18. dzimšanas diena.

Paldies tiesībsargam Jurim Jansonam, kurš nespēj pieņemt “sistēmas” formu, pāri darījumus mūsu bērniem un ģimenēm. Paldies par tiešajiem vārdiem un aktuālajiem jautājumiem. Paldies Tiesībsarga biroja komandai, kas bija ieradusies sadzirdēt un ieklausīties tik lielā daudzumā. Tas ir kārtējais pierādījums tam, ka Tiesībsarga birojā darbojas cilvēki, kuri ne vien pilda darba pienākumus, bet patiesi ir ieinteresēti mainīt, uzlabot situāciju!

Ilze Dzene. Vai esat kādreiz dzirdējuši tik atklātu runu no “sistēmas” darbinieka? Bez skaistiem saukļiem, bez pašaizsardzības mehānisma. Ilze – ir paraugs tam, ar kādu atdevi vajadzētu darboties cilvēkiem, kuri pārstāv bērnus un viņu tiesības. Zinot to lielo darbu, kas tiek paveikt, to cīņu un dziņu par mūsu valsts bērniem, izsaku lielu apbrīnu!

Paldies Karīnai Pētersonei par stāstu… Par dzīvesstāstu, kuram vajadzētu visai valstij kalpot par piemēro, kā darbojas vienaldzība. Par to, kā vienaldzība izjauc ģimenes – no paaudzes paaudzē. Šī sērga ir ļoti postoša, un Karīna gan ar savu runu saietā, gan ar savu dzīvesstāstu aicina – palīdziet ģimenēm pirms ir par vēlu! 

Inga Vārava irValsts kontroles padomes locekle, kura atklāja to, kas tik tiešām šausmina. Tas ir ārkārtīgi sāpīgi – dzirdēt Valsts kontroles ziņojuma rezultātus, dzirdēt secinājumus un izjust bezspēcību. Paldies visai Valsts kontroles komandai, kas atbalstīja mūsu saietu gan klātesot, gan attālināti. Paldies, ka ieradāties kuplā skaitā! Paldies kontrolierei Elitai Krūmiņai par ļoti svarīgiem vārdiem, kas tika pateikti ārpus saieta!

Ārija Martukāne jau vairāk nekā 25 gadus audzina citu vecāku bērnus. Ārija kā neviens ir izgājis cauri “sistēmas” pārmaiņām. Ārija zina, kā ir būt šķirtai no savas bioloģiskās ģimenes. Paldies, Ārij, par taviem sirdi plosošajiem vārdiem un darbiem!

Paldies mūziķim un Ārijas ģimenē augušajam Denisam Stepanovam. Paldies par tavu atklātību! Paldies par tavām patiesajām emocijām un paldies par tavu spēku! Paldies, ka uzrunā jauniešus un aicini pārvērtēt vērtības, kādās esam “ietērpti”.Paldies “Rīgas meži” Vērmanes dārza pārvaldniekam

Ziniet, ir tādi cilvēki, kurus satiec, ar kuriem runā un domā – wow, šis cilvēks ir burvīgs! Reti labs cilvēks! Jā, tādēļ es noteikti vēlos vērst uzmanību arī uz cilvēku, kurš pirms pasākuma sakopa apkārtni, bija ļoti atsaucīgs un jauks! Patiesi novērtējam!

Paldies par apskaņošanu!

Tā nu sanāca, ka ilgāku laiku palikām bez idejas, kā risināt atskaņošanas jautājumu. Jautāju, meklēju, bet nekā! Vērmanes dārzs, estrāde, tas neesot nemaz tik vienkārši.  Tā nu es pateicoties "mātei Google atradu SIA “Pasākumu tehniskais nodrošinājums”, mājaslapa – www.SkanaGaisma.lv
Zvanīju un cerēju, ka būs labi, ka izdosies un man nenāksies atvainoties par to, ka klātesošie neko nevar dzirdēt!
Kāda laime! Kaspars Sīmanis  no www.SkanaGaisma.lv mūs, pasākumu organizatorus atbalstīja ar savu uzņemšanos un profesionālo attieksmi. Tas bija liels atvieglojums - sastapt cilvēcisku attieksmi no profesionāļa! 
Kaspar – liels tev paldies par atsaucību! Starp citu, pēc pasākuma daudzi izteica labus vārdus par atskaņošanas kvalitāti! Paldies, paldies, paldies!

Māksla bērnu tiesību aizsardzībā


Aktivitātes sociālajos tīklos ne tuvu nebūtu tik labas, pamanāmas un vizuāli baudāmas, ja vien man nebūtu tā laime pazīt mākslinieku Raimondu Vinduli! Paldies Vinduļu ģimenei! Raimond, paldies par tavu veikumu, neskaitāmi komplimenti par tavu radošumu!

Mūsdienu mākslas galerija, kas ir Vinduļu ģimenes “bērns” aicināja atsaukties māksliniekus, kuri varētu radīt plakātus par tēmu “Vienaldzība ir piekrišana” un “Sistēmas bērni”. Atsaucās vairāki mākslinieki, kuriem sakām neaprakstāmi lielu paldies!!! Paldies “vienkārši Annai”, Raivim Vilūnam, Andrejam Rubulim, Nikolajam Kozirevam (kura plakāts vēl nav redzēts!). Liels jums paldies par iesaistīšanos, gājienā jūsu plakāti bija pamanīti un daudzus uzrunāja!

Plakātu druka

Dienu pirms saieta “pa galvu, pa kaklu” sapratu, ka mākslas darbiem, plakātiem tomēr ir “jāiziet” ielās! Zvanu SIA “Vērtīgs” vadītājam Raivim Pavlovičam un saku – Raivi, glāb! Un izglāba! Skaisti, kvalitatīvi un ātri! Paldies, Raivi! Bez tevis māksla tā arī paliktu tikai sociālajos tīklos! Un liels paldies par ceļa vārdiem, pirms devos uz saietu!

Paldies par fotogrāfijām!

Paldies lieliskajai fotogrāfītei Ilvai Barkānei, kura izrāvās no savas ierastās ikdienas, sava ierastā ampluā, lai fiksētu mūsu saietu. Paldies Ilva par tavām emocijām! Zinu – nebija viegli! Tiekamies citā reizē – jau daudz gaisīgākā un tev ierastākā formātā!

Paldies moderatorei Mairitai!

Lielum liels paldies Mairitai Znotiņai - žurnālistei, Latvijas radio balsij un cilvēkam, kurai patiesi rūp mūsu valsts bērnu likteņi! Mairit, paldies par pienesumu šim pasākumam, paldies par emocijām un atbalstu!

Paldies visiem, kuri bija ar mums!

“Uz aci” pasākumā vidēji bija nedaudz zem 100 cilvēkiem. Tomēr esmu pārliecināta, ka mūs sadzirdēja, mūs “apciemoja” daudz lielāks cilvēku skaits. Daudzi varēja ierasties uz pasākuma sākumu, citi uz noslēgumu. Esmu saņēmusi daudzas vēstules par to, ka ļoti vēlētos saietā būt ar mums, bet nav tādas iespējas. Tādēļ īpaši priecē tas, ka Live video ir noskatīts vairāk nekā 2 000 reižu. Cilvēkiem rūp!


Ziedi Daugavā


Es kādā brīdī kļuvu skeptiska par to, vai tas būs svarīgi iemest Daugavā ziedus par “sistēmas” sabojātajām un aizgājušajām dzīvēm. Tomēr tas bija ļoti emocionāli. Es redzēju, cik ļoti tas bija svarīgi. Es redzēju asaras cilvēku acīs. Cilvēki ir izpratuši, sapratuši un nav vienaldzīgi.

Paldies par sarunām pie Daugavas. Tas bija vērtīgi!


Nākamajā ierakstā - visai skumjas pārdomas... Padalieties sajūtās arī jūs! Kā jūs izjutāt saietu? Kā jūs izjūtat valstī notiekošo bērnu tiesību aizsardzības jomā? Būšu pateicīga par ikvienu viedokli! 


Dažas no fotogrāfijām. Paldies par šīm Ilvai Barkānei!  Vairāk - Piesaiste Facebook lapā>>>>>>>
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru